Нафора провери вентил двојно врата - Кина Tianjin Tanggu TWT вентил

Нафора двојно врата вентил

Краток опис:

Должината на структура е во согласност со EN 588-1 големина прирабничка врска EN 1092-1 Применливи големина: DN50 ~ DN1000 Применливи температура: -20 ℃ ~ 80 ℃ тефлонски: -20 ℃ ~ 120 ℃ мала тежина, компактни стегање структура Еластични со седиште одлични перформанси и воздухот тесни исклучување. Двоен пролет рамномерно распределени оптоварување на сила, реакцијата е побрз вентил поставата: може да обезбеди неколку синтетички каучук материјал за да се задоволат потребите на повеќето корозивни апликации Флексибилност на инсталација локација Намалување на т ...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Должина на структура е во согласност со EN 588-1
  големина прирабница EN 1092-1
  Применливи големина: DN50 ~ DN1000
  Применливи температура: -20 ℃ ~ 80 ℃ тефлонски: -20 ℃ ~ 120 ℃

  Мала тежина, компактни стегање структура
  Еластични седиште со одлични перформанси и воздухот тесни исклучување.
  Двоен пролет рамномерно распределени оптоварување на сила, реакцијата е побрз
  вентил поставата: може да обезбеди неколку синтетички каучук материјал за да се задоволат потребите на повеќето корозивни апликации
  Флексибилност на инсталација локација
  намали загубата на притисокот, да се подобри динамички карактеристики на одговор, елиминирање на вибрации вентил.


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !