Нафора пеперутка вентилите - Кина Tianjin Tanggu TWT вентил

Нафора пеперутка вентилите

Краток опис:

Уред за регулирање или прекинувањето на медиум во гасоводот. Погоден за контрола на рачката уред (DN50 ~ 300), црв опрема, електрични и пневматски уред за контрола. Дизајн и производство на стандарди во согласност со API 609. тест притисок е во согласност со API 598. Должината на структура е во согласност со API 609. Странични стандард прирабници во согласност со GB / T17241 PN1.0MPa, PN1.6MPa и ИАНМСП B16.1 125PSI . Течност медиум: вода, нафта, гас и различни корозивни медиуми Користење на температура: -10 ℃ ~ 120 ℃ Applicabl ...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Уред за регулирање или прекинувањето на медиум во гасоводот.
  Погоден за контрола на рачката уред (DN50 ~ 300), црв опрема, електрични и пневматски уред за контрола.
  Дизајн и производство на стандарди во согласност со API 609.
  тест притисок е во согласност со API 598.
  Должината на структура е во согласност со API 609.
  Странични стандард прирабници во согласност со GB / T17241 PN1.0MPa, PN1.6MPa и ИАНМСП B16.1 125PSI .
  Течност медиум: вода, нафта, гас и различни корозивни медиуми
  Користење на температура: -10 ℃ ~ 120 ℃
  применуваат притисок: PN1.0 ~ 1.6MPa
  Применливи големина: DN50 ~ DN1200
  режим на конекција: Стегач тип
  стандарден приклучок: GB · ANSI · DIN · API · ISO · БС
  тело животот: 50 години

  Возење прирабница уред
  може да се користи на рачките, опрема оператори, електрична или пневматски активатори.

  Черупка
  намалени за возење на rque, поддршка стеблото, и ефикасно СЕПА го оцениле со вентил тело, намалување на абење на стеблото.

  Површината на дискот дупка оска
  Преку третман на полирање, токму се вклопуваат со седиште.

  Висока точност диск надворешен профилот
  Домет на барање на меур-тесни, мали проектот и да престане да rque, подолг живот користење на седиште.

  Матични печат
  матични не е лесно да се искривени, елиминирање на можните истекување во стеблото.

  Силен прецизност клучните
  Дај можно прилог за рачен лост или побудувачкиот.

  Прецизност светлинка игла
  се обезбеди позитивни вибрации доказ. Матични на диск конекција. Лесно полето заменливи.

  Интеграл матични дизајн
  Обезбедување на сигурна и позитивна контрола диск.

  Страна печат
  без потреба од прирабница заптивка.

  Поддржан седиштето
  Не-склопувачки, се водат и отпорен на истекување доказ. Лесно полето заменливи.


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !