Не зголемувањето на матични еластични седиште портата вентил - Кина Tianjin Tanggu TWT вентил

Не зголемувањето на матични еластични седиште портата вентил

Краток опис:

На производи се произведени во согласност со GB / T24924-2010 / ANSI / AWWA C509-94 или БС 5163 стандарди. Тестот е во согласност со GB / T13927 или БС 5163 стандарди. поврзување на страната прирабници во согласност со одредбите на GB / 17.241,6, PN1.6MPa или EN 1092 во стандардниот "PN1.0MPa". должина вентил на структура во согласност со GB / T12221 стандард портата вентил должина структура кратка серија, а во исто време во согласност со ANSI B16.10 "должина вентил структура" во 125 фунти ...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  На производи се произведени во согласност со GB / T24924-2010 / ANSI / AWWA C509-94 или БС 5163 стандарди.
  Тестот е во согласност со GB / T13927 или БС 5163 стандарди.
  Поврзување на страната прирабници во согласност со одредбите на GB / 17.241,6, PN1.6MPa или EN 1092 во стандардниот "PN1.0MPa".
  Должина вентил на структура во согласност со GB / T12221 стандард портата вентил должина структура кратка серија, а во исто време во согласност со ANSI B16.10 "должина вентил структура" во стандардна класа 125 фунти, или БС 5163 стандарди.
  DN65 (2 / ")" ~ (12) "од страна на прирабница димензии врската може да биде во согласност со ANSI / ИАНМСП B16.1" леано железо цевка прирабници и прирабница делови "во барањата на стандардот 125 Паунд класа.
  Течност медиум: вода, нафта, гас
  Користење на температура: -10 ℃ ~ 180 ℃
  применуваат притисок: PN1.0 ~ 1.6MPa
  Применливи големина: DN50 ~ DN600
  Врската: прирабница тип
  стандарден приклучок: GB · ANSI · DIN · API · ISO · БС
  тело животот: 50 години

  Кастинг тело, со доволно сила за да се исполнат барањата на работната средина, проток на флуиди нема да биде спречена.
  Еластична клин, може автоматски да се прилагоди на стрес цевката предизвикани од деформација на телото на вентилот.
  Заварени седиште прстен е запечатен за да се спречи истекување.
  Матични: T - диск - матични конекција за да се спречи стресот се применува од страна на матичните да се обезбеди непречено функционирање.
  Пакување: пакување содржи конзерванси, да се избегне 'рѓа стеблото. Длабоко кутии кутија обезбедува долг век на траење на пакување.
  Седиште прстен: седиштето на вентилот е затворен и заварени, која може да се елиминира канал истекување и да го продолжат животот на услугата.


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !