Игла вентил - Кина Tianjin Tanggu TWT вентил

Игла вентил

Краток опис:

EV2000 серија на регулирање вентил тело со двојно запечатување метал и еластичен материјал, за прием на axisymmetric форма дизајн, така што областа на проток вентил празнина е секогаш контракција прстен, да се избегне Дроселиране излезот на оската, елиминирање на кавитација и вибрации на цевководи и оштетување на гасоводот. Идеален за геометриски дизајн, течноста е добро водени во телото на насочат. Дури и во случај на висок притисок, вентил можат ефикасно да елиминира диференцијален притисок, притисокот намали на ...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  EV2000 серија на регулирање вентил тело со двојно запечатување метал и еластичен материјал, за прием на axisymmetric форма дизајн, така што областа на проток вентил празнина е секогаш контракција прстен, да се избегне Дроселиране излезот на оската, елиминирање на кавитација и вибрации на цевководи и оштетување на гасоводот. Идеален за геометриски дизајн, течноста е добро водени во телото на насочат. Дури и во случај на висок притисок, вентил можат ефикасно да елиминира диференцијален притисок, притисокот намали на низок притисок, и не ќе произведува вибрации и кавитација феномен. Од влезот во делот за контракција на област прстенест протокот на континуираниот пад на стапката на проток постепено се зголемува, без кавитација, без кавитација штета енергија конверзија. Без оглед на позицијата на клипот, профилот на проток е прстенест, на тој начин обезбедувајќи совршен линеарна регулација карактеристика.

  Течност медиум: вода, нафта, гас, итн
  Применливи температура: -20 ℃ ~ 220 ℃
  применуваат притисок: PN0.6 ~ 6.4MPa
  Применливи големина: DN100 ~ DN2200
  Врската: прирабница тип
  стандарден приклучок: GB ANSI · · · DIN ISO · БС
  живот Услуга: 50 години


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

  WhatsApp Online Chat !