Со високи перформанси нафора пеперутка вентилите - Кина Tianjin Tanggu TWT вентил

Со високи перформанси нафора пеперутка вентилите

Краток опис:

дизајн стандарди ги исполнуваат барањата на GB / T12238 или стандарди API-609 вентил тестирање во согласност со GB / T13927 или клиент барања за тестирање. Страна прирабница стандардот ги исполнува барањата на GB / T9119 или ИАНМСП B16.5. Долго структура ги исполнува условите утврдени со GB / T12221-2005 или API-609. На медиум медиум: вода, масло, температура употреба на гас: -29 ℃ ~ 450 ℃ Применливи притисок: PN0.6 ~ 6.4MPa Применливи големина: DN50 ~ DN2000 Врска: Вид на прирабница, тип стегач, тип заварување Поврзување стандарди: GB, А .. .


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Дизајн стандарди ги исполнуваат барањата на GB / T12238 или API-609
  стандарди вентил тестирање во согласност со GB / T13927 или клиент барања за тестирање.
  Страна прирабница стандардот ги исполнува барањата на GB / T9119 или ИАНМСП B16.5.
  Долго структура ги исполнува условите утврдени со GB / T12221-2005 или API-609.
  Течност медиум: вода, нафта, гас
  Употреба температура: -29 ℃ ~ 450 ℃
  Применливи притисок: PN0.6 ~ 6.4MPa
  Применливи големина: DN50 ~ DN2000
  Врска: Вид на прирабница, тип стегач, тип заварување
  Поврзување стандарди: GB, ANSI, API
  тело животот: 50 години

  Двојно ексцентричен структура дизајн, за да се избегне трошење на површината на запечатување, одржување на интегритетот на животот на печат и голема услуга.
  Дизајн на седиштето широк агол за да се избегне притискање и оштетување на седиштето вентил и вентил тесни контакт, обезбедување на подолг живот.
  Две - фаза високо - сила матични структура за да се обезбеди лесен за одржување, двојно ексцентричен структура го прави онлајн одржување на седиштето и диск станува лесно и брзо.
  Внатрешна диск матични / диск за да избегнете иглички или завртки инсталација може да произведе повеќе истекување начин.
  - флексибилни задржувајќи прстен на вратичката на вентил обезбедува комплементарни притисок за седење, не само што има предности од едноставна структура и мала тежина, движечката вртежен момент е мал, едноставен, брз, регулирање на функцијата добар проток и блиски запечатување карактеристики.


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !