со високи перформанси двојно прирабница пеперутка вентилите - Кина Tianjin Tanggu TWT вентил

високи перформанси двојно прирабница пеперутка вентилите

Краток опис:

На медиум медиум: вода, нафта, гас Употреба температура: -29 ℃ ~ 450 ℃ Применливи притисок: PN0.6 ~ 6.4MPa Применливи големина: DN100 ~ DN3600 Врска: Вид на прирабница, тип стегач, тип заварување Поврзување стандарди: GB, ANSI, API тело живот: 50 години главната печат е три-димензионални метал печат мулти-ниво, од нерѓосувачки челик и нерѓосувачки челик, отворена или затворена запечатување вентил површина триење меѓу запечатување површина на краток удар, долг животен век, во близина на вентил е затворен , сигурен запечатување изврши ...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Течност медиум: вода, нафта, гас
  Употреба температура: -29 ℃ ~ 450 ℃
  Применливи притисок: PN0.6 ~ 6.4MPa
  Применливи големина: DN100 ~ DN3600
  Врска: Вид на прирабница, тип стегач, тип заварување
  Поврзување стандарди: GB, ANSI, API
  тело животот: 50 години

  Главната печат е три-димензионални метал печат мулти-ниво, од нерѓосувачки челик и нерѓосувачки челик, отворена или затворена запечатување вентил површина триење меѓу запечатување површина на краток удар, долг животен век, во близина на вентил е затворен, сигурен запечатување перформанси. Еластични својства на композитни метал печат прстен се направи течење на вентилот за слободни.
  Употребата на три ексцентричен структура дизајн, се намали триењето помеѓу површината на запечатување, вентил во конкретната операција на процесот има улога во надомест на три, изведбата на вентилот е поголем, подолг живот.
  Структурата на бандаж да се усвои, а дизајнот насочат на вентил плоча се реализира, и се подобрува квалитетот на кастинг на површината на вентил плоча, и отпорност на проток се намалува. Од нерѓосувачки челик прстен монтирани на телото, како структура на конусот, погодна за течност циркулацијата, но, исто така, да се подобри квалитетот на кастинг на внатрешната празнина на телото на вентилот, намалување на отпорот на проток.


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !