Мило ми е пеперутка вентилите - Кина Tianjin Tanggu TWT вентил

Groove пеперутка вентилите

Краток опис:

Инсталација прирабница може да се инсталира директно во согласност со стандардот ISO возачот. Ракавот ќе ги покрие заптивање на вратилото, да се подобри сигурноста одржување. На горните и долните вратило од нерѓосувачки челик, има функција на анти експлозија. Единствен плоштадот дизајн вратот може да се користи без елементи. Овој дизајн може да се спречи замена на грешки и да ги елиминираат потенцијалните влијанија на лабава делови, и може да се елиминира лабава делови со протокот на медиумите и можноста за оштетување на д ...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Инсталација прирабница може да се инсталира директно во согласност со стандардот ISO возачот.
  Ракавот ќе ги покрие заптивање на вратилото, да се подобри сигурноста одржување.
  На горните и долните вратило од нерѓосувачки челик, има функција на анти експлозија.
  Единствен плоштадот дизајн вратот може да се користи без елементи. Овој дизајн може да се спречи замена на грешки и да ги елиминираат потенцијалните влијанија на лабава делови, и може да се елиминира лабава делови со протокот на медиумите и можноста за оштетување на опремата.
  Заптивка на вратило можат ефикасно да се спречи истекување на медиумите.
  Вентил плоча е направена од нодуларен лив. Вентил тело и вентил плоча може да се постигне 360 степени постојан контакт. Рационализација форма на вентил плоча има предности на голем отвор, и може да го зголеми коефициентот на проток.
  Менгеме вентил тело во голема мера ја намалува тежината на инсталацијата вентил, лесно ракување, инсталација и одржување.

  Уред за регулирање или прекинувањето на медиум во гасоводот.
  Погоден за контрола на рачката уред (DN50 ~ 300), црв опрема, електрични и пневматски уред за контрола.
  Дизајн и производство на стандарди во согласност со GB / T12238.
  Испитување на притисокот во согласност со GB / T13927.
  Должина структура е GB / T12221.
  Несакани стандард прирабница е во согласност со GB / T17241.6.
  Течност медиум: вода, нафта, гас и различни корозивни медиуми
  Користење на температура: -10 ℃ ~ 150 ℃
  применуваат притисок: PN1.0 ~ 1.6MPa
  Применливи големина: DN50 ~ DN1400
  Врската: прирабница тип
  стандард Врска: GBANSIDINAPIISOBS
  тело животот: 50 години


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !