Двоен orifce вентил испуштање на воздух - Кина Tianjin Tanggu TWT вентил

Двоен orifce вентил испуштање на воздух

Краток опис:

Процесот на ниско издувните притисок е поделена во две фази: кога разликата во притисокот е низок, може да се користи за да се ограничи брзината на издувните гасови. За да се елиминира влијанието на флуктуација притисок на системот поради целосната издувните брзина под посебни услови, како што се вода чекан. Кога е можно. Таа е погодна за условите колона водовод поделба, голем дијаметар и долги гасоводот, главната полнење гасоводот брза вода, длабок бунар пумпа, систем за заштита на гасоводот за да се избегне с ...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Процесот на ниско издувните притисок е поделена во две фази: кога разликата во притисокот е низок, може да се користи за да се ограничи брзината на издувните гасови. За да се елиминира влијанието на флуктуација притисок на системот поради целосната издувните брзина под посебни услови, како што се вода чекан.
  Кога е можно. Таа е погодна за условите колона водовод поделба, голем дијаметар и долги гасоводот, главната полнење гасоводот брза вода, длабок бунар пумпа, систем за заштита на гасоводот за да се избегне вода чекан ефект.

  Течност медиум: вода, нафта, гас
  Користење на температура: -20 ℃ ~ 120 ℃
  применуваат притисок: PN1.0 ~ 1.6MPa
  Применливи големина: DN25 ~ DN300
  стандарден приклучок: GB DIN · · · ISO БС
  тело животот: 50 години


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !