Двоен прирабница еластични седиште ексцентричен пеперутка вентилите - Кина Tianjin Tanggu TWT вентил

Двоен прирабница еластични седиште ексцентричен пеперутка вентилите

Краток опис:

Можат да бидат опремени со рачка, црв опрема, електрична или пневматски уред за контрола. Намалување на ротациона вртежен момент, за поддршка на стеблото, и да го одвои од телото на вентилот ефикасно, намалување на абење на вентилот. По полирање третман, со прецизност на вентил седиште. За да се постигне нулта барања истекување на тест воздухот затегнатоста. отворање и затворање вртежен момент е мал, се продолжи работниот век на седиштето на вентилот. Матични печат не е лесно да се деформира, а со тоа избегнување на вообичаените матични истекување. На ...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Можат да бидат опремени со рачка, црв опрема, електрична или пневматски уред за контрола.
  Намалување на ротациона вртежен момент, за поддршка на стеблото, и да го одвои од телото на вентилот ефикасно, намалување на абење на вентилот.
  По полирање третман, со прецизност на вентил седиште.
  За да се постигне нулта барања истекување на тест воздухот затегнатоста. Отворање и затворање вртежен момент е мал, се продолжи работниот век на седиштето на вентилот.
  Матични печат не е лесно да се деформира, а со тоа избегнување на вообичаените матични истекување.
  Корисниот модел има предности на висока прецизност и висока јачина, и е погодна за поставување на рачката и други уреди за контрола.
  Корисниот модел се карактеризира со тоа што прачка вентил и вентил плоча се цврсто поврзани со вентил плоча, и модел на претпријатието има карактеристики на анти вибрации и лесна замена.
  Висока прецизност, висока доверливост, лесно да се контролира на отворање и затворање на вентил плоча.
  Добар целокупната стабилност, стабилен, цврстина, анти истекување.
  Помошни крајот вратило истекување.

  Уред за регулирање или прекинувањето на медиум во гасоводот.
  Погоден за контрола на рачката уред (DN50 ~ 300), црв опрема, електрични и пневматски уред за контрола.
  Дизајн и производство на стандарди во согласност со GB / T12238.
  Испитување на притисокот во согласност со GB / T13927.
  Должина структура е GB / T12221.
  Несакани стандард прирабница е во согласност со GB / T17241.6.
  Течност медиум: вода, нафта, гас и различни корозивни медиуми
  Користење на температура: -10 ℃ ~ 150 ℃
  применуваат притисок: PN1.0 ~ 1.6MPa
  Применливи големина: DN50 ~ DN1400
  Врската: прирабница тип
  стандарден приклучок: GB · ANSI · DIN · API · ISO · БС
  тело животот: 50 години


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !