пеперутка вентилите - Кина Tianjin Tanggu TWT вентил

пеперутка вентилите

Краток опис:

Уред за регулирање или прекинувањето на медиум во гасоводот. Погоден за контрола на рачката уред (DN50 ~ 300), црв опрема, електрични и пневматски уред за контрола. Дизајн и производство на стандарди во согласност со API 609. тест притисок е во согласност со API 598. Должината на структура е во согласност со API 609. Странични стандард прирабници во согласност со GB / T17241 PN1.0MPa, PN1.6MPa и ИАНМСП B16.1 125PSI . Течност медиум: вода, нафта, гас и различни корозивни медиуми Користење на температура: -10 ℃ ~ 120 ℃ Applicabl ...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Уред за регулирање или прекинувањето на медиум во гасоводот.
  Погоден за контрола на рачката уред (DN50 ~ 300), црв опрема, електрични и пневматски уред за контрола.
  Дизајн и производство на стандарди во согласност со API 609.
  тест притисок е во согласност со API 598.
  Должината на структура е во согласност со API 609.
  Странични стандард прирабници во согласност со GB / T17241 PN1.0MPa, PN1.6MPa и ИАНМСП B16.1 125PSI .
  Течност медиум: вода, нафта, гас и различни корозивни медиуми
  Користење на температура: -10 ℃ ~ 120 ℃
  применуваат притисок: PN1.0 ~ 1.6MPa
  Применливи големина: DN50 ~ DN1200
  режим на конекција: Стегач тип
  стандарден приклучок: GB · ANSI · DIN · API · ISO · БС
  тело животот: 50 години

  Намалување на ротациона вртежен момент, за поддршка на стеблото, и да го одвои од телото на вентилот ефикасно, намалување на абење на вентилот.
  По полирање третман, со прецизност на вентил седиште.
  За да се постигне нулта истекување на барања воздухот затегнатоста тест, отворање и затворање вртежен момент е мал, се прошири на услугата живот на седиштето на вентилот.
  Матични печат не е лесно да се деформира, а со тоа избегнување на вообичаените матични истекување.
  Корисниот модел има предности на висока прецизност и висока јачина, и е погодна за поставување на рачката и други уреди за контрола.
  Корисниот модел се карактеризира со тоа што прачка вентил и вентил плоча се цврсто поврзани со вентил плоча, и модел на претпријатието има карактеристики на анти вибрации и лесна замена.
  Добар интегритет, лесно да се контролира на отворање и затворање на вентил плоча.
  Корисниот модел има предности на без пролевање, цврстина на отпор, истекување превенција и удобен замена.
  Уред за регулирање или прекинувањето на медиум во гасоводот.
  Погоден за контрола на рачката уред (DN50 ~ 300), црв опрема, електрични и пневматски уред за контрола.


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !