Има ослободување вентил - Кина Tianjin Tanggu TWT вентил

Воздушен вентил порака

Краток опис:

Процесот на издувни гасови е мазна, може да ја спречи појавата на флуктуации притисок или други деструктивни појави. Воздухот може да се испуштаат во гасоводот кога водата се полни со вода, и може да се евакуирани или негативен притисок во гасоводот, како што се условите на вода колона поделба автоматски ќе биде отворен, во гасоводот за да се елиминира негативен притисок. Висока брзина на проток на издувните гасови, па дури и со голема брзина на проток на воздух се меша со вода магла нема да предизвика издувните порта за да се ...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Процесот на издувни гасови е мазна, може да ја спречи појавата на флуктуации притисок или други деструктивни појави.
  Воздухот може да се испуштаат во гасоводот кога водата се полни со вода, и може да се евакуирани или негативен притисок во гасоводот, како што се условите на вода колона поделба автоматски ќе биде отворен, во гасоводот за да се елиминира негативен притисок.
  Висока брзина на проток на издувните гасови, па дури и со голема брзина на проток на воздух се меша со вода магла нема да предизвика издувните порта да се затвори во однапред. Отворот е затворен само по воздух е целосно испразнета.
  Во секое време, додека притисокот во системот е понизок од атмосферскиот притисок, како што се појавата на феноменот поделба колона водата, воздухот вентил веднаш ќе се отвори системот во воздух, за да се спречи појава на негативен притисок во системот. Во исто време, системот празнење време во навремено да се забрза стапката на празнење.

  Течност медиум: вода, нафта, гас
  Користење на температура: -20 ℃ ~ 120 ℃
  применуваат притисок: PN1.0 ~ 1.6MPa
  Применливи големина: DN25 ~ DN300
  стандарден приклучок: GB DIN · · · ISO БС
  тело животот: 50 години


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !