• DN36000
  • International0
  • Flow-control0

TWT ВЕНТИЛ

Од 1956 година, TWT производи се создадени за исклучителни достигнувања во областа на урбани водоснабдување и одведување, третман на отпадни води, бигор, електрична енергија, нафта, хемиската, металургијата, греење, бродови, медицината, хартија и други области. На производи опфаќа повеќе од 70 земји во САД, Канада, Франција, Германија и така натаму

за компанијата

TWT има одлични високи технички R & D тимови, опремени со напредни прецизност опрема R & D центар и тест центар, со повеќе од 50 години од акумулираната технологија, истражување и развој и производство на високо квалитетни, заштеда на енергија и заштита на животната средина високо-технолошки производи е R & D стандард TWT на компанијата. TWT развој и производство на производот има освоено повеќе од 20 патенти и и десетици национални награди, и е основач на Министерството за машинската индустрија стандард производство вентил.

 

Систем TWT квалитет и обезбедување на квалитет

Ние ја сметаме за безбедност на производи и сигурен квалитет, како душата на претпријатието; вентил индустрија во Кина, ние сме првите добивање на ИСО 9001 сертификат издаден од DNV: 2008 за квалитет систем за сертификација; и ние исто така, доби Директивата опрема под притисок на ЕУ 97/23 / ЕЗ (CE сертификација) и фабрика за сертификација од страна на CCS.

 

Гаранција TWT Користење

Ние секогаш се вклучени во обука на технички персонал за да се обезбеди дека потрошувачите можат да уживаат во најдобрите услуги на индустријата. Нашата услуга професионалци се со богато искуство во инсталација, дебагирање и одржување; и производи се со резервни делови инвентар. Ние гарантираме дека можеме да ве контактираме и да ви даде одговори во рок од 48 часа по приемот на квалитетот на жалби или барање за техничка поддршка од клиентите во било која област во светот. Можете да и верувам, тука, можете да уживате во невиден високо-квалитетни услуги.

 

TWT Основната вредност

"Верата, квалитет и иновации" се основната вредност на компанијата TWT

Оваа вредност систем е основа на идеи и култури на компанијата, исто како што исто како кога TWT основање во 1956 година.

контакт Aichi

За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.
WhatsApp Online Chat !